Marvel, sadece Apple Vision Pro’ya özel bir oyun çıkardı!

Walt Disney Company, ilk kez Apple Vision Pro’ya özel olarak gelecek bir etkileşimli Disney+ Özgün oyunu getireceğini duyurdu. “What If…? An Immersive Story” olarak adlandırılan bu yeni What If temalı uygulama, Vision Pro için bir dizi etkileşim, video ve hikaye anlatımı sunacak.

Vision Pro karmaşık gerçekliğiyle What If deneyimi yaşayacağız

Vision Pro’ya gelecek olan bu özel uygulama, Marvel’ın “What If…?” dizisiyle bağlantılı olacak ve hayranlara Multiverse’e benzer bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.

Kullanıcılar, daha önce hiç olmadığı kadar Multiverse dünyasına adım atacak ve Vision Pro’nun sunduğu karmaşık gerçeklik ile birlikte hikaye odaklı ve yenilikçi bir deneyim yaşayacaklar. Uygulama, yaklaşık 1 saatlik bir etkileşimli deneyim sunacak.

Yeni uygulama, bir video, bir oyun ve artırılmış gerçeklik deneyiminin bir karışımı olarak tasarlanmış gibi görünüyor. Apple Vision Pro’nun mekansal hesaplama yetenekleri sayesinde, “What If…? – An Immersive Story”, teknolojik olarak gelişmiş ve ilgi çekici bir deneyim sunacak. Kullanıcılar, gözleri ve elleriyle etkileşime girerek, anlatı macerasını yaşarken artırılmış ve sanal gerçeklik arasında geçiş yapacaklar.

Disney ve Apple arasındaki uzun süreli ortaklık, bu yeni girişimin altında yatan güçlü bir bağa işaret ediyor. Disney CEO’su Bob Iger, Apple Vision Pro’nun duyurusunda yer alarak platforma desteğini taahhüt etmişti.

Disney+’ın Vision Pro’daki uygulaması, video izleme deneyimini daha önce hiç olmadığı kadar etkileyici hale getirecek, ancak bu proje, Iger’ın geçen sonbaharda vaat ettiği yaratıcılık ve yenilik seviyesini gerçekten yakalayacak gibi görünüyor. Bu uygulama, hem Disney hem de Apple hayranlarının heyecanını artıracak ve teknoloji ile hikaye anlatımını bir araya getirerek yeni bir deneyim sunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir